'Vliegtuigmaatschappijen Zambia op Europese zwarte lijst'

4 augustus 2009 - 2:00
LUSAKA - De Europese Commissie zet alle luchtvaartmaatschappijen uit Zambia op de zwarte lijst van ‘verboden’ vliegmaatschappijen. Dat meldt de Zambiaanse krant Post of Zambia dinsdag (4 augustus). Volgens de krant bestaan er bij de commissie twijfels over de veiligheidsstandaard van de Zambiaanse luchtvaart.


Er vliegen geen maatschappijen uit het Zuid-Afrikaanse land naar Europa. De meeste bekende luchtvaartonderneming van Zambia, Zambian Airways, staakte haar operaties in januari 2009. Het bedrijf verkeerde in financiële problemen.

Naast een vliegverbod boven Europees grondgebied geldt een notering op de zwarte lijst ook als advies richting Europeanen om niet met luchtvaartmaatschappijen op de lijst te vliegen. In het geval van Zambia komt het besluit van de commissie het hardst aan bij Zambezi Airlines, dat met twee Boeing 737’s lokale en internationale vluchten uitvoert.

Van onze redactie

Copyright Reismedia BV 2025 - Cookieinstellingen
Profiteer nu van 30% korting
x
Ontvang een jaar lang 30% korting op het beste van Luchtvaartnieuws en Zakenreisnieuws. Krijg onbeperkt toegang tot al het nieuws en de bijbehorende Apps. Ontvang tevens 12 maanden het Luchtvaartnieuws Magazine in de mail of op de mat.