LONDEN - International Airlines Group, het moederbedrijf van de luchtvaartmaatschappijen British Airways, Iberia en Vueling, heeft het operationeel verlies in het eerste kwartaal weten terug te dringen tot 150 miljoen euro. Een jaar eerder stond het verlies, exclusief eenmalige posten, op 278 miljoen euro. De omzet steeg met 7,6 procent tot 4,2 miljard euro, zo meldde het Brits-Spaanse concern vrijdag.
Vooral Iberia profiteerde van ingrijpende kostenbesparingen. Bij de Spaanse luchtvaartmaatschappij verdwijnen enkele duizenden banen en zijn veel verliesgevende routes geschrapt. Bovendien bereikte het bedrijf onlangs overeenstemming met de vakbonden over een loonoffer en aangescherpte productiviteitseisen. De effecten daarvan worden vanaf het tweede kwartaal zichtbaar.
Het operationele verlies bij Iberia halveerde bijna, van 202 miljoen naar 111 miljoen euro. Bij British Airways, dat de capaciteit juist uitbouwde met het oog op de aantrekkende groei van de Britse economie, daalde het verlies van 72 miljoen naar 5 miljoen euro. Vueling boekte een tekort van 30 miljoen euro, in lijn met dat van een jaar eerder, toen het overigens nog niet bij IAG hoorde.
Het nettoverlies van de luchtvaartgroep kwam uit op 184 miljoen euro. Een jaar eerder bleef onder de streep nog een tekort over van 630 miljoen euro, dat grotendeels was toe te schrijven aan de kosten van de herstructurering bij Iberia.
IAG verwacht over heel 2014 het operationeel resultaat met minstens een half miljard euro te verbeteren. Vorig jaar kwam dat winstcijfer uit op 770 miljoen euro. De winstgroei moet vooral worden behaald met kostenbesparingen.
(c) ANP