Defensie zet wapens in tegen drones boven Vliegbasis Volkel

22 november 2025 - 16:29 | Door: 
Onze redactie
| Foto: Pixabay

Defensie heeft vrijdagavond op Vliegbasis Volkel wapens ingezet nadat meerdere drones boven het militaire terrein waren gesignaleerd.

Het bewakingspersoneel merkte de toestellen tussen 19.00 en 21.00 uur op en schakelde direct de Koninklijke Marechaussee en de politie in. Het luchtmachtpersoneel heeft wapens vanaf de grond ingezet om de drones neer te halen. Uiteindelijk zijn de deze vertrokken en niet meer teruggevonden.

Oorzaak nog onbekend
Waarom de drones boven het afgesloten luchtruim van Volkel vlogen, is vooralsnog onduidelijk. De Koninklijke Marechaussee en de politie doen onderzoek. Defensie laat weten dat uit veiligheidsoverwegingen geen details worden gedeeld over de gebruikte detectiemiddelen of de wijze waarop is geprobeerd de drones uit te schakelen.

Afgelopen maanden werden ook al meerdere drones gesignaleerd boven militaire bases in België. Ook de luchthavens van Brussel en Luik kregen hiermee te maken.

Extra advertentie tonen: 
1
extra add 1ste alinea: 
1
Copyright Reismedia BV 2025 - Cookieinstellingen