Emirates meldt forse stijging halfjaarwinst

1 november 2010 - 1:00
DUBAI - Luchtvaartmaatschappij Emirates heeft de winst in de eerste helft van het boekjaar 2010/2011 fors zijn stijgen. In de periode van zes maanden die eindigde op 30 september boekte Emirates een winst van 925 miljoen euro, ruim vier keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder. De omzet steeg met ruim een derde tot 7,2 miljard dollar.


Emirates, dat sinds mei passagiersvluchten uitvoert vanaf Schiphol, profiteerde in de periode april-september van een sterke groei van zowel het passagiers- als vrachtvervoer. Het aantal vervoerde passagiers steeg met 17,3 procent, terwijl de verwerkte hoeveelheid vracht met 23,7 procent toenam.

In de eerste helft van het boekjaar kondigde Emirates bestellingen voor in totaal 62 nieuwe widebody-vliegtuigen aan. Daarbij gaat het om 30 Boeing 777’s en 32 Airbus A380’s. De huidige Emirates-vloot bestaat uit 137 toestellen.

Van onze redactie
Copyright Reismedia BV 2025 - Cookieinstellingen