Moederbedrijf Iberia sluit 'historische' deal met Spaanse pilotenbond

13 februari 2014 - 18:37

MADRID - International Airlines Group (IAG), het moederbedrijf van Iberia, heeft met pilotenvakbond SEPLA een akkoord bereikt over salarissen van de Spaanse luchtvaartmaatschappij. Toekomstige salarisverhogingen zullen daarbij gekoppeld worden aan de winstgevendheid van IAG in 2015. Tot dan blijven de lonen bevroren.

In Spanje wordt gesproken van een historisch akkoord. SEPLA ligt al lang in de clinch met de top van Iberia en IAG. Dat leidde de afgelopen jaren regelmatig tot stakingen van de piloten bij de kwakkelende Spaanse luchtvaartmaatschappij.

Het akkoord met SEPLA stelt Iberia in staat haar kostenbasis te verlagen. Daarmee moet het bedrijf beter kunnen concurreren met andere luchtvaartmaatschappijen. 

In november verhoogde IAG nog haar verwachting van de operationele winst in 2015 van 1,6 miljard euro naar 1,8 miljard euro. Naast een herstel van de resultaten bij Iberia houdt de onderneming rekening met een hogere winstmarge bij British Airways. Daarnaast geeft de Spaanse budgetmaatschappij Vueling een positieve impuls aan het groepsresultaat van IAG. 

Van onze redactie 

Copyright Reismedia BV 2025 - Cookieinstellingen