All Nippon en Boeing tekenen order voor tien 767's en 777's

22 december 2009 - 1:00
SEATTLE - Het Japanse All Nippon Airways (ANA) heeft bij Boeing een order geplaatst voor in totaal tien vliegtuigen. ANA tekende voor vijf 767-300ER’s en vijf 777-200ER’s. Het contract heeft volgens Boeing een cataloguswaarde van twee miljard dollar. ANA heeft bij Boeing echter een sterke onderhandelingspositie, omdat de maatschappij een groot aantal 787 Dreamliners in bestelling heeft staan.


De vertraagde aflevering van de 787’s aan ANA heeft Boeing verschillende malen in verlegenheid gebracht. All Nippon was de eerste klant voor de 787 en hoopte al begin 2008 met de toestellen te kunnen vliegen.

Vorig jaar maakte het bedrijf al afspraken met Boeing over een tussenoplossing, waarbij Boeing zorgt voor de levering van enkele 767-300ER’s. Ook de nu bestelde 767’s worden op termijn door de Dreamliner afgelost.

De 787 vloog dinsdag 15 december voor het eerst.

Van onze redactie

Copyright Reismedia BV 2025 - Cookieinstellingen