Zevende bestemmingen KLM in Noorwegen: Ålesund

23 oktober 2012 - 14:19

AMSTELVEEN - KLM opent in het voorjaar van 2013 een nieuwe route naar Noorwegen. Met ingang van 4 april vliegt de luchtvaartmaatschappij ook naar Ålesund in het westen van het Scandinavische land. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM dinsdag tegenover Luchtvaartnieuws.nl/Zakenreisnieuws.nl. De lijndienst zal twee keer per dag worden gevlogen met een Fokker 70.

Ålesund wordt de zevende bestemming van KLM in Noorwegen, na Bergen, Kristiansand, Oslo, Sandefjord, Stavanger en Trondheim. Voor KLM zijn de vluchten uit Noorwegen een belangrijke ‘feeder’ voor het Europese en intercontinentale netwerk op Schiphol.
 
Op Vigra Airport bij Ålesund zijn nu alleen SAS Scandinavian, prijsvechter Norwegian en airBaltic uit Letland actief. In april komt daar naast KLM ook budgetmaatschappij Wizz Air bij.

SAS vliegt vanaf Ålesund onder meer naar haar hubs in Oslo en Kopenhagen. Door ook dagelijks naar de Noorse stad te vliegen, manifesteert KLM zich nog nadrukkelijker als concurrent van SAS op de Scandinavische markt.

KLM zal de route tussen Ålesund en Amsterdam twee per dag uitvoeren. Alleen op zaterdag is er één vlucht.

Van onze redactie

Copyright Reismedia BV 2025 - Cookieinstellingen