HELSINKI - Finnair heeft zich aangesloten bij de transatlantische joint venture van American Airlines, British Airways en Iberia. Dit heeft het bedrijf maandag bekendgemaakt. De nieuwe samenwerking met de drie partners uit de alliantie oneworld gaat dinsdag (2 juli) in.
“Klanten van Finnair kunnen voortaan vluchten boeken naar tientallen steden in Noord-Amerika op één ticket”, zei Finnair maandag. De drie partners krijgen toegang tot dertien binnenlandse bestemmingen in Finland en andere steden in Europa.
Finnair maakte maandag ook bekend dat het van plan is zich aan te sluiten bij een andere joint venture, die tussen BA en Japan Airlines (JAL) op vluchten tussen Europa en Japan.
“Beide stappen geven aan dat Finnair nauwere samenwerking wil binnen oneworld om de bereikbaarheid van het netwerk te vergroten en om in de behoeftes van internationale klanten beter te kunnen voorzien”, zo zei Finnair maandag in een verklaring.
Van onze redactie