Nederlandse piloten tegen verruiming nachtelijke vlieguren

25 juni 2013 - 9:06

BADHOEVEDORP - Nederlandse piloten, die worden vertegenwoordigd door de pilotenvakbond VNV-Dalpa, weigeren mee te werken aan een EU-voorstel om nachtvluchten met twee vliegers maximaal 12,5 uur te laten duren. Dit schrijft De Telegraaf dinsdag. VNV-voorzitter Steven Verhagen: "Tien uur is de uiterste grens."

Volgens Verhagen komt bij het oprekken van nachtelijke werktijden de vliegveiligheid in het gevaar. "Dit gaat geheid fout. Door oververmoeidheid, concentratieverlies en slaapproblemen kunnen 's nachts levensgevaarlijke situaties in de cockpit ontstaan. Wetenschappelijk is aangetoond dat meer dan tien uur onverantwoord is. Op langere nachtvluchten moet er voor de veiligheid altijd een derde vlieger bij", meldt Verhagen aan de ochtendkrant.

Verhagen roept mede via het interview met de krant de Nederlandse regering met klem op de voorgestelde wetgeving te blokkeren, "net als Duitsland dat doet". Vandaag stemt de Tweede Kamer over de motie Bashir (SP), die het met de VNV eens is.

Verhagen meent dat de voorgestelde wetgeving tot stand is gekomen dankzij de lobby van vliegmaatschappijen uit de Golfstaten die uit zijn op lagere bemanningskosten.

"Onze Britse collega's hebben de Europese ombudsman al ingeschakeld om het onzalige voorstel van de EU-wetgever aan flarden te schieten. Dat is ook onze inzet", aldus Verhagen.

 

Copyright Reismedia BV 2025 - Cookieinstellingen