
De Braziliaanse fabrikant Embraer wil op termijn een assemblagelijn voor passagiersvliegtuigen opzetten in India. Het zou voor het eerst zijn dat de vliegtuigbouwer dergelijke toestellen buiten Brazilië produceert. Wel bouwt het bedrijf zakenjets in de VS.
Komende week staat een persconferentie gepland waar de Indiase Adani Group en Embraer meer details geven over de verwachte deal, zo melden goed ingevoerde bronnen aan de Times of India.
India kent een grote luchtvaartindustrie. Zo produceert Hindustan Aeronautics Limited (HAL) onder andere gevechtsvliegtuigen, helikopters, vliegtuigmotoren en transporttoestellen. Sommige in licentie (zoals de Indiase variant van de Dornier 228), andere door eigen ontwerp.
De Indiase luchtvaartmarkt wordt nu nog gedomineerd door Airbus en Boeing, maar met een lokale fabriek zou Embraer meer voet aan de grond kunnen krijgen om bijvoorbeeld de E2-serie te verkopen.







































































Ontvang een jaar lang 30% korting op het beste van Luchtvaartnieuws en Zakenreisnieuws. Krijg onbeperkt toegang tot al het nieuws en de bijbehorende Apps. Ontvang tevens 12 maanden het Luchtvaartnieuws Magazine in de mail of op de mat.